NL    EN
Nurburgring Nordschleife

Podiumsucces voor Tom Coronel, Jan Jaap van Roon en Rudy van Buren op Nordschleife

Gepubliceerd op 13 mei 2025


NÜRBURG/EEMNES (11 mei 2025) – Natuurlijk trok het optreden van viervoudig F1-wereldkampioen Max Verstappen op vrijdag tijdens de testdag op de Nürburgring-Nordschleife veel aandacht, maar in de vier-uursrace van de Nürburgring Langstrecken-Serie op zaterdag waren het andere Nederlanders die in de schijnwerpers stonden. Zo was er podiumsucces voor Tom Coronel, Jan Jaap van Roon en Rudy van Buren, die met de Porsche 911 GT3 Cup van Max Kruse Racing als derde in de Cup 2-Pro-Am-klasse eindigden. “Opnieuw een beker mee naar huis, prachtig natuurlijk, maar het belangrijkste is dat we goed zijn voorbereid op de 24-uursrace van volgende maand”, zei Tom Coronel.
 

 
Mooi zonnig voorjaarsweer voor zowel de testsessies op de vrijdag als de kwalificatie en de race op zaterdag betekende dat de omstandigheden ideaal waren. “Dat heb je op de Nordschleife niet zo vaak, dat het weer constant is, dus daarvan wilden we maximaal profiteren. Het was vooral belangrijk dat ook de andere rijders veel kilometers konden maken en goed in het ritme kwamen, want op de Nordschleife moet je je goed voelen om vertrouwen te krijgen”, aldus Coronel. “Bij de tests op vrijdag hadden we wel last van technische probleem waardoor we flink wat rijtijd verloren, maar met elkaar hebben we toch wel het nodige kunnen rijden en een goed ritme kunnen vinden.”
 
Dat ging zo door tijdens de kwalificatie op zaterdagochtend, waarbij Coronel als eerste van het team naar buiten ging om een snelle tijd neer te zetten. “Uiteindelijk bleek dat we net iets te vroeg aan onze ronde waren begonnen, zodat die tijd officieel nog niet telde. Dat scheelde een paar startplaatsen, maar voor een vier-uursrace is dat niet doorslaggevend”, zei de coureur uit Eemnes. Ook de andere rijders konden hun ronden afleggen, waarbij bleek dat de Porsche met het startnummer 927 er qua snelheid goed bij zat.
 

 
Coronel nam de start van de vier-uursrace voor zijn rekening, waarbij hij in de beginfase gelijk een lastig moment beleefde: “Voor me ging de Abt-Lamborghini in de rondte, ik zat aan de buitenkant en kon nergens heen, dus daarmee verloor ik wat plaatsen, maar daarna heb ik de opmars ingezet en kon ik weer veel auto’s inhalen.” Aan het eind van zijn rijbeurt gaf Coronel de auto aan Van Roon, die ook goed reed. “Ik zat er lekker in, het ging goed”, liet hij weten. “Op een bepaald moment kreeg ik via de boordradio te horen ‘pit this lap’, terwijl ik nog niet eens in de gaten had dat ik al acht ronden achter het stuur zat! Dat ging dus allemaal prima!”
 
Rudy van Buren, die voor het eerst samen met Coronel en Van Roon racete, moest tot twee keer toe naar binnen voor een ‘stop-and-go penalty’, een keer omdat de auto een fractie korter dan de voorgeschreven minimale pitstoptijd had stilgestaan en een keer omdat er niemand van de organisatie bleek te staan, toen Van Buren binnenkwam voor het voldoen van zijn strafstop. “Het was mijn eerste race met de Cup-Porsche, ik heb twaalf ronden gereden, lekker opgebouwd, goed kunnen rijden”, zei Van Buren.
 

 
Nu is de 24-uursrace op 21 en 22 juni het volgende grote doel voor het team. “Eigenlijk staan de eerste NLS-races van het seizoen voor iedereen in het teken van de voorbereiding op de 24-uursrace, bij ons is dat niet anders”, verklaarde Tom Coronel. “Nu gaan we alles goed analyseren, de laatste puntjes op de i zetten. Zo laten we bijvoorbeeld komende week allemaal nog een stoeltje op maat maken, zodat we allemaal goed in de auto zitten en de rijderswissels sneller kunnen verlopen. Het team gaat ook hard aan de slag met alle details, maar de grote lijn is er, we zijn klaar voor de 24 Uur en daar kijken we naar uit!”
 



Our partners in crime

Relaties